چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی روابط عمومی؛

شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشکیل جلسه داد

گالری تصاویر

   جلسه شورای تامین بهداشت روان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی با حضور رئیس دانشگاه، معاونان فرهنگی-دانشجویی و آموزشی و مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، در دفتر ریاست دانشگاه برگزار شد.

    به گزارش وبدای دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی بنقل از مفدا؛ این جلسه که رئیس دفتر حوزه ریاست، مدیر امور دانشجویی، رئیس مرکز مشاوره دانشجویی، مدیر امورفرهنگی، نمایندگان گروه های آموزشی، مدیر پشتیبانی دانشگاه و کارشناسان مرکز مشاوره دانشجویی نیز شرکت داشتند، به منظور ایجاد زمینه بررسی جامع مسائل دانشجویی در دانشگاه و استقرار فرآیندهای جامعه نگر بهداشت روانی با هدف تعدیل موانع محیطی رشدی استعدادهای فطری و تقویت ابعاد سازنده آن تشکیل شد.

    در ابتدای جلسه، دکتر " امیرمسعود عرب " رئیس دانشگاه ضمن تشکر از فعالیت های انجام شده در این حوزه گفت: برنامه های مشاوره در دانشگاه برای اثربخش بودن باید به نیازهای رشدی و سازگاری همه دانشجویان توجه کند و مانند آموزش رسمی، یک فرآیند مستمر و پویا باشد، و نیز بایستی از حمایت حرفه ای و اجتماعی برخوردار باشد و به سنجش منظم نیازهای دانشجویان و ویژگی های محیط آموزشی آن ها بپردازد.

   رئیس دانشگاه ضمن توصیه به مسئولان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای استفاده از همکاری استادان و دانشجویان در ارائه خدمات مشاوره و توجه به قدر و منزلت دانشجویان، جهت اختصاص فضای مناسب فیزیکی برای ارائه خدمات مشاوره قول مساعد داد.

   در ادامه جلسه، دکتر"بهمن بهمنی" رئیس مرکز مشاوره دانشجویی و کارشناسان مرکز مشاوره دانشجویی گزارشی از عملکرد مرکز مشاوره در سال 97 و ابتدای سال 98 اعم از ارائه خدمات مشاوره فردی و گروهی، برگزاری کارگاه های آموزشی، هم بینی فیلم های روان شناسی در خوابگاه های دانشجویی، غربالگری سلامت روان دانشجویان و... ارائه داده و مهم ترین مساله حال حاضر مرکز مشاوره دانشجویی را فضای مناسب جهت ارائه خدمات به دانشجویان بیان کرد.

   حجت الاسلام والمسلمین دکتر " محمد افشاری " مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز در این جلسه گفت: در مباحث فردی و همینطور آسیب های اجتماعی از ظرفیت های درون دین می توانیم استفاده کنیم و با این نگاه قابلیت حذف موانع و جذب مصالح را داشته باشیم.

    وی همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته اجرایی در شورای فرهنگی را ارائه داد تا مسئولیت بررسی هویت دانشجویی و ایجاد نشاط در این قشر فرهیخته را داشته و سبب استفاده از همه ظرفیت های ممکن در دانشگاه شود.

    سایر اعضای شورا ضمن ارائه نقطه نظرها پیرامون مسائل بهداشت روان دانشجویان، به تبادل نظر در این خصوص پرداختند.

   گفتنی است؛ " تخصیص فضای فیزیکی مناسب برای فعالیت مرکز مشاوره دانشجویی، ارائه مشاوره آنلاین  و رایگان به دانشجویان، برگزاری اردوهای تفریحی و آموزشی برای دانشجویان، ایجاد فضای با نشاط در سطح خوابگاه های دانشجویی " از اهم مصوبات این جلسه بود.

    مرکز مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در راستای ارائه خدمات روان شناختی و مشاوره به دانشجویان تحت نظر معاونت فرهنگی- دانشجویی فعالیت می کند.

انتهای پیام/

تهیه خبر: طیبی

تهیه عکس: محبی


٠٩:٣٠ - يکشنبه ٢٩ ارديبهشت ١٣٩٨    /    عدد : ١٤٣٧١    /    تعداد نمایش : ١٢٠٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج