چاپ        ارسال به دوست

در مرحله اول از مسابقه دانشجویی « حل مساله » در کنار ششمین فن بازار مجازی؛

تیم دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی، مقام اول مرحله اول از مسابقه فن بازار کشوری را کسب کرد

   تیم دانشجویان ایده پرداز و فناور دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، مقام اول مرحله اول از مسابقه دانشجویی « حل مساله » در کنار ششمین فن بازار دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز علمی و تحقیقاتی کشور را کسب کرد.

    دکتر " فرهود سعید ارشادی " عضو هیات علمی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و سرپرست تیم این دانشگاه در ششمین فن بازار کشوری، با اعلام این خبر به خبرنگار وبدای دانشگاه، گفت: تیم دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در مرحله اول از این مسابقه کشوری، با بهره گیری از تجربیات بدست آمده در رویدادهای قبلی فن بازار کشوری و نیز رویدادهای " به توان فناوری " (رویداد استارت اپی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی) و استفاده از بضاعت ذاتی دانشگاه بلحاظ تنوع رشته ها و توانایی کار تیمی، موفق شد با کسب امتیاز کامل، مقام اول در میان 19 تیم از دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز علمی و تحقیقاتی حوزه سلامت در کشور را بدست آورد.

    وی با اشاره به اینکه موضوع انتخابی این تیم « پیشگیری، کاهش صدمات، درمان و توانبخشی در حوزه falling سالمندان » می باشد، افزود: این رویداد که هر ساله به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و با دعوت از دانشگاه  های علوم پزشکی سراسر کشور و دیگر مراکز علمی مرتبط با سلامت، برگزار می شود، فرصت خوبی در اختیار دانشجویان این دانشگاه قرار می دهد تا علاوه بر برخورداری از آموزش های تخصصی در حیطه کسب و کار سلامت، با دیگر تیم های دانشگاهی به رقابت پرداخته و خود را در بوته آزمایش قرار دهند.

   دکتر ارشادی تصریح کرد: توسعه فناوری های دانش محور، مستلزم آشنایی با مفاهیم تجاری سازی قوانین کسب و کار می باشد، تا جایی که بنظر می رسد جای این آموزش ها در کودیکولوم آموزشی دانشگاه ها، خالی است.

    وی در پایان این گفت وگو ابراز امیدواری کرد که چنین رویدادهایی بتواند روحیه و انگیزه دانشجویان در زمینه کسب و کار را افزایش داده و به خلق ثروت و افزایش تولید محصولات دانش محور، خصوصا در زمینه " توانبخشی " منجر شود.

   گفتنی است؛ مسابقه دانشجویی « حل مساله » و ششمین فن بازار کشوری که از مهرماه سالجاری کار خود را آغاز کرده، همچنان بصورت مجازی ادامه دارد و هر هفته نتایج رقابت بین تیم های شرکت کننده طی مرحله انجام شده در آن هفته، اعلام می شود.

    تیم شش نفره دانشجویان دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی  از گروه های آموزشی « گفتاردرمانی، ارگونومی، ارتز و پروتز، فیزیوتراپی، کاردرمانی و روانشناسی بالینی » که سابقه فعالیت فناورانه و یا شرکت در استارت اپ توانبخشی را داشتند، جزو  19 تیم شرکت کننده در این رویداد علمی است.

    مسابقه دانشجویی « حل مساله » در کنار فن بازار کشوری، همه ساله به همت معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار می شود و تیم های دانشجویی شرکت کننده در این برنامه، پس از یک دوره آموزشی کسب و کار یک ماهه و آشنایی با مفاهیم کسب و کار، به رقابت در فضای کسب و کار می پردازند.

 سایت   http://htcd.tums.ac.ir/5htm98/  اطلاعات مربوط به این رویداد علمی را به علاقه مندان ارائه می دهد.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: دهنوی - نعیمی پور


١٦:٤٨ - چهارشنبه ٣٠ مهر ١٣٩٩    /    عدد : ١٧٥٤١    /    تعداد نمایش : ٣١٢٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج