چاپ        ارسال به دوست

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی؛

وبینار « مددکاری اجتماعی و سلامت روانی – اجتماعی کودکان »، با حضور متخصصان این حوزه ها برگزار شد

   وبینار « مددکاری اجتماعی و سلامت روانی – اجتماعی کودکان » عصر روز شنبه به مناسبت روز جهانی کودک، به همت گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، و با همکاری گروه های آموزشی رشد و پرورش کودکان پیش از دبستان و روانپزشکی این دانشگاه برگزار شد.

    دکتر " غنچه راهب " مدیر گروه آموزشی مددکاری اجتماعی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، طی سخنانی در ابتدای این همایش گفت: با توجه به شیوع کووید 19 در ایران و جهان و مشکلات ناشی از آن، که کودکان را نیز متاثر کرده است، توجه عمده ما در این همایش بر مشکلات کودکان و خانواده های آنان در زمینه های آموزشی، و بحران های طبیعی و اجتماعی است، ضمن آنکه سیاست های کلی اجتماعی در حوزه حمایت از کودکان را نیز توسط متخصصان و صاحبنظران این حوزه ارائه می دهیم.

    وی افزود: این همایش با همکاری معاونت اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، معاونت پرورشی آموزش و پرورش، انجمن های علمی مددکاری اجتماعی ایران، و کودکان پیش از دبستان، و موسسه اطلاعات برگزار شده است.

    دکتر راهب همچنین گفت:  سه نشست تخصصی با ارائه مقالات اساتید و متخصصان حوزه های روانی و اجتماعی برگزار می شود که پنل اول تحت عنوان « کودکان در بحران های طبیعی، روانی و اجتماعی »، با مسئولیت دکتر معصومه معارف وند عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی برگزار می شود.

    وی افزود: پنل های « کودکان و چالش های آموزشی در مدرسه » و « کودکان، بهزیستی و رفاه اجتماعی در ایران » نیز به ترتیب با مسئولیت دکتر منصوره کریم زاده عضو هیات علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، و  دکتر فرزانه امیریزدانی ارائه خواهند شد.

    گفتنی است؛ این همایش که مورد استقبال اساتید و دانشجویان حوزه های سلامت روانی و اجتماعی کودکان قرار گرفت، گواهی شرکت در همایش را برای شرکت کنندگان خود در نظر گرفته است.

    دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با 23 گروه آموزشی و 8 مرکز تحقیقات، تحت نظارت وزارت بهداشت، علاوه بر تعلیم و تربیت نیروی متخصص در رشته های سه حوزه سلامت (توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روانی)، از طریق مراکز درمانی تابعه، نسبت به ارائه خدمات مربوط به این سه حیطه اقدام می کند.

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم خبر: نعیمی پور


٠٩:٣٥ - يکشنبه ١٨ مهر ١٤٠٠    /    عدد : ٢٠٥٧٦    /    تعداد نمایش : ١٢٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج