• 1403/03/19 - 11:37
  • - تعداد بازدید: 248
  • - تعداد بازدیدکننده: 236
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس سمینار تازه های فیزیوتراپی اعلام کرد:

24 و 25 خرداد ماه زمان برگزاری سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی و الکتروتراپی

رئیس سمینار تازه های فیزیوتراپی گفت: سمینار دو روزه تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی و الکتروتراپی به همت انجمن فیزیوتراپی ایران و با همکاری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، طی روزهای 24 و 25خرداد ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود.

3 و 4 خرداد ماه  زمان برگزاری سمینار دو روزه تازه های فیزیوتراپی ورزشی و الکتروتراپی

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، دکتر ایرج عبدالهی رئیس سمینار تازه‌های فیزیوتراپی درخصوص برگزاری این رویداد علمی گفت: الکتروتراپی و فیزیوتراپی ورزشی دو حوزه بسیار مهم در رشته فیزیوتراپی است که اضافه شدن مدالیتی‌های جدید و اهمیت فیزیوتراپی در تیمهای ورزشی، لزوم برگزاری سمینارهای تخصصی در این حوزه‌ها را دوچندان می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی افزود: در این سمینار دو روزه چندین پنل تخصصی با موضوعاتی چون تمرین درمانی، کاربرد مدالیتی‌های الکتروتراپی در بیماری‌های مغز و اعصاب، دوپینگ و اورژانس‌های ورزشی، اختلالات حرکتی شانه، آسیبهای شایع ورزشی، الکتروتراپی در ریکاوری آسیبهای ورزشی و ... با حضور متخصصان فیزیوتراپی، طب ورزش، ارتوپدی، نورولوژی و جراحی مغز و اعصاب برگزار می‌شود.

رئیس سمینار تازه‌های فیزیوتراپی تصریح کرد: برگزاری چنین رویدادهای علمی در ارتقای سطح علمی و بالینی فعالین رشته فیزیوتراپی و سایر رشته‌های توانبخشی بسیار تاثیر گذار است و اساسا یکی از وظایف دانشکده‌های توانبخشی علاوه بر آموزش و تحقیق، ارتقا سطح علمی و بازآموزی فارغ التحصیلان با برگزارهای سمینارها و کارگاه‌های تخصصی است و خوشبختانه اغلب دانشکده‌های توانبخشی در این زمینه فعال هستند.

رئیس انجمن فیزیوتراپی، ارتباط گروه فیزیوتراپی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی با انجمن فیزیوتراپی طی سالهای اخیر را بسیار مطلوب عنوان کرد و افزود: در همین سمینار نیز اغلب کارهای اجرایی سمینار با همکاری دانشجویان علاقمند این دانشگاه انجام می‌شود.

تعامل بین انجمن‌های علمی و دانشگاه راهگشای مشکلات علمی و حرفه‌ای در رشته‌های توانبخشی

دکتر عبدالهی گفت: معرفی مدالیتی‌های نوظهور الکتروتراپی، تمرین درمانی، آسیبهای ورزشی و روش‌های مختلف در ریکاوری ورزشکاران، استفاده خلاقانه مبتنی بر شواهد از مدالیتی‌های الکتروتراپی و تمرینات فانکشنال از محورهای اصلی مورد بحث در این سمینار است که در کنار مباحث اصلی سمینار، چند کارگاه تخصصی با موضوعاتی چون سونوگرافی در آسیبهای اسکلتی عضلانی ورزشکاران، یوگا در کمردرد، بازگشت به ورزش پس از جراحی‌های زانو، تکارتراپی، فانکشنال تراپی و ... برگزار می‌شود .

دکتر عبدالهی در پایان گفت: آموزش هیچگاه متوقف نمی‌شود و فارغ التحصیلی به معنی صلاحیت فرد برای آموزش و ارتقای فردی است و تعامل بین انجمن‌های علمی و دانشگاه می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات علمی و حرفه‌ای بخصوص در رشته‌های توانبخشی باشد.

گفتنی است سمینار دو روزه تازه های فیزیوتراپی ورزشی و الکتروتراپی که به همت انجمن فیزیوتراپی ایران و با همکاری دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی که طی روزهای 24 و 25 خرداد ماه سال جاری در این دانشگاه برگزار می‌شود، دارای امتیاز بازآموزی برای فیزیوتراپیستها و تعدادی از تخصص‌های پزشکی است. 

انتهای پیام/

تهیه و تنظیم: فاطمه گلرخ

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 30702
خبرنگار

فاطمه گلرخ

عبارت خود را درج و جهت جستجو

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس:

تغییر نوع موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم: