• 1403/03/19 - 12:30
  • - تعداد بازدید: 170
  • - تعداد بازدیدکننده: 161
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیر امور پشتیبانی و خدمات رفاهی دانشگاه علوم توانبخشی وسلامت اجتماعی:

معابر دانشگاه برای تردد افراد دارای ناتوانی بهسازی می‌شود

مدیر امور پشتیبانی و خدمات رفاهی دانشگاه علوم توانبخشی وسلامت اجتماعی گفت: یکی از برنامه‌های امسال این اداره، بهسازی معابر دانشگاه برای تسهیل تردد افراد دارای ناتوانی است.

به گزارش خبرنگار وبدای دانشگاه، مهدی نصیری مدیر امور پشتیبانی و خدمات رفاهی دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی همزمان با روز جهانی محیط زیست (16 خرداد) گفت: با توجه به پیشرفت بشری و میل به صنعتی شدن، مداخلاتی در محیط زیست بوجود آمد و بشر به سمت راحتی و زیبایی مصنوعی رفت، اما زیبایی واقعی و طبیعی را قربانی کرد، این مورد زندگی ما نیز مصداق های زیادی دارد .

وی با اشاره به حمایت‌های رئیس دانشگاه، معاون توسعه و منابع انسانی و همکاری همه جانبه همکاران در حوزه‌های مختلف پشتیبانی و رفاهی افزود: محیط سرسبز دانشگاه، میراث برجامانده از گذشته است و ما میراث‌دار آن هستیم و حفظ و ارتقای فضای سبز دانشگاه و سپردن به آیندگان از وظایف ماست، در این راستا جلسات متعددی را برگزار کردیم همچنین از مشاوران و متخصصان در اداره فضای سبز شهرداری منطقه یک، دعوت بعمل آمد و طی بازدیدی، نظرات تخصصی آنان برای ارتقاء کمی و کیفی فضای سبز و نگهداشت فضای سبز سه هکتاری دانشگاه اخذ شد.

نصیری در پاسخ به سوال خبرنگار وبدای دانشگاه در خصوص عملکرد اداره امور پشتیبانی و خدمات رفاهی دانشگاه طی ۶ ماه گذشته گفت: این اداره  وظایف متعدد و متنوعی را برعهده دارد که شامل حوزه‌های خدمات، فضای سبز، تدارکات، انبار، دبیرخانه، نقلیه، قراردادهای مالی و رفاهی و ...است و برنامه‌ها و اقدامات متعددی را در  انجام می‌دهد.

وی باید تقدیر و تشکر از حمایت‌های رئیس دانشگاه، معاون توسعه و منابع انسانی و همکاری همه جانبه همکاران در حوزه‌های مختلف پشتیبانی و رفاهی، اظهار کرد:   مجموعه دانشگاه، یک خانواده بزرگ است و امور پشتیبانی و خدمات رفاهی به کارگروهی و مشارکت گروهی همانند یک خانواده، اعتقاد و التزام دارد و باید برای حفظ و تحکیم این خانواده بزرگ همگی تلاش کنیم.

نصیری تصریح کرد: اعتباربخشی، اعتبارسنجی و جلسات مکرر در خصوص تهیه فلوچارت و فرآیند و شناسنامه عملکرد برای حوزه‌های مختلف و اداره پشتیبانی که قبلا نبوده است، ارتباط با وزارت بهداشت و پیگیری موضوعات مختلف از قبیل رفاهی، قراردادها، شرکت در همایش‌ها و جلسات کشوری، ساماندهی حوزه خدمات (تدوین شرح پرسنل خدمات، ساعات حضور افراد در مراکز موظف، طراحی دوره آموزشی پرسنل خدمات جهت استانداردهای ارائه خدمات، حضور نیروهای خدماتی برای پاکسازی معابر و فضای دانشگاه در روزهای غیرکاری و ... از دیگر فعالیت‌های حوزه پشتیبانی در سال جاری در راستای ساماندهی حوزه خدمات است.

مدیر امور پشتیبانی و خدمات رفاهی دانشگاه افزود: دانشگاه علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی به عنوان دانشگاهی تخصصی و ماموریت‌گرا است که با اولویت ماموریت و مرجعیت علوم توانبخشی، سلامت اجتماعی و سلامت روان فعالیت می‌کند و در سال‌جاری درصدد بهسازی معابر دانشگاه برای افراد دارای ناتوانی هستیم و برنامه‌ریزی و  اقدامات اولیه آن انجام شده است .

وی گفت:  اداره امور پشتیبانی و خدمات رفاهی، حوزه پیگیری، پاسخگویی و عملیاتی است که با توجه به تعداد کم نیروهای خدماتی و حجم کار بالا، راهی دشوار دارد اما بحث نظارت و پیگیری امور محوله و احصا اهداف به شرط مطلوب و کیفی بودن کار نه تنها صرف انجام کار و تحقق اهداف را در نظر دارد .

نصیری در ادامه، تشکیل کمیته رفاهی، تشکیل کمیته بیمه تکمیلی(آنلاین بودن جهت تسریع روال کار، بارگذاری آنلاین مدارک، هزینه مناسب مبلغ بیمه طلایی و نقره‌ای و ...نظرسنجی مثبت کارکنان)، تشکیل کمیته برای اصلاح قرارداد نقلیه، اصلاح تیپ قراردادها و شاخص‌های قراردادها (ایجاد بانک قراردادها، تقویم قراردادها)، کمیته صرفه‌جویی در راستای بهینه سازی مصرف با التزام همگان، جلسه مولدسازی، اقداماتی در حوزه انبار(تجمیع خریدها، یکسان‌سازی خرید و اصلاح و به صرفه بودن خرید)، شرکت در 76 جلسه کلیدی  نظیر جلسات حوزه قراردادها؛ کمیته فنی بازرگانی، کمیسیون ماده ۹۴، پیش مناقصه ، مناقصه و ...را  بخشی از فعالیت‌های این اداره عنوان کرد.

نصیری در پایان ضمن درخواست مشارکت فکری از خانواده بزرگ دانشگاه و التزام و اعتقادش به مشارکت و کارگروهی گفت: امیدواریم با تشریک مساعی و همکاری صمیمانه خانواده بزرگ دانشگاه در راستای کیفی شدن امور و بهبود رویهها در دانشگاه، با اهتمام هرچه بیشتر گام برداریم و شاهد درخشش بیش از پیش نام دانشگاه در عرصه‌های مختلف باشیم.

 

 

  • گروه خبری : اخبار
  • کد خبر : 30746
خبرنگار

فاطمه گلرخ

عبارت خود را درج و جهت جستجو

تغییر اندازه فونت:

تغییر فاصله بین کلمات:

تغییر فاصله بین خطوط:

تغییر نوع موس:

تغییر نوع موس:

تغییر رنگ ها:

رنگ اصلی:

رنگ دوم:

رنگ سوم: